خدمات اسباب بازی شانسی

اسباب بازی نوزادان و کودکان نوپا چه ویژگی‌هایی باید داشته‌ باشد؟

اسباب‌بازی‌‌ها می‌تواند برای نوزادان و کودکان نوپا، یک سرگرمی مفید باشند. زیرا نواحی مختلف مغز آن‌ها را درگیر می‌کنند و باعث رشد آن می‌شوند. برخی از اسباب‌بازی‌ها برای پرورش توانایی‌های شناختی کودکان مناسب هستند و برخی دیگر به رشد مهارت‌های فیزیکی و حسی آن‌ها کمک می‌کنند. اسباب بازی نوزادان و کودکان نوپا، معمولا لمسی و حسی است، در حالی‌که کودکان بزرگتر، اغلب بازی‌های فیزیکی و فعال را انتخاب می‌کنند.اسباب‌بازی‌ها به کودک شما کمک می‌کنند تا در مورد دنیای اطراف خود بیاموزد و مهارت‌های خود را در زمینه‌های مختلف توسعه دهد.یادگیری از طریق بازی برای کودکان مهم است زیرا باعث رشد کودک می شود و تاثیر اسباب بازی بر یادگیری را قبلا بررسی کرده‌ایم که برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌کنیم.

در این مقاله قصد داریم در مورد انتخاب اسباب‌بازی مناسب برای نوزادان و کودکان نوپا صحبت کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

اسباب بازی نوزادان

اسباب بازی مناسب نوزاد چیست؟

هنگام انتخاب اسباب بازی نوزادان، ایمنی آن مهم‌ترین ویژگی است که باید به آن توجه کنید. این اسباب‌بازی‌ها باید فاقد لبه‌های تیز باشند و از مواد بهداشتی و غیرسمی ساخته شده باشند. تحریک حس شنوایی، لامسه و بینایی کودک در دوران نوزادی بسیار مهم است. اگرچه بینایی او ممکن است هنوز به‌طور کامل رشد نکرده باشد، اما نوزاد شما از لحظه تولد، سیستم شنوایی کاملی دارد. نوزادان تازه متولد‌شده از صداها لذت می‌برند و اسباب‌بازی‌هایی مانند جغجغه و موبایل‌های موزیکال برای تحریک حس شنوایی آن‌ها فوق‌العاده است.

همچنین در ماه اول، کودک شما از کشف بافت‌های مختلف خوشش می‌آید. نوزادان عاشق لمس‌کردن و گرفتن اشیا هستند. اسباب‌بازی‌های ضروری کودک در ماه اول زندگی، می‌تواند گزینه‌هایی مانند حیوانات عروسکی و توپ‌های کوچک پارچه‌ای باشد.

از آن‌جایی‌که نوزادان تا ۱۶ هفتگی، دید کامل رنگی پیدا نمی‌کنند، به اسباب‌بازی‌هایی با تضاد رنگ و الگو نیاز دارند. اولین رنگ‌هایی که کودک شما می‌تواند تشخیص دهد، سفید، سیاه و قرمز است. بنابراین گزینه‌هایی با تضاد رنگ و الگو به‌راحتی توجه نوزاد شما را جلب می‌کنند و موجب تحریک بینایی او می‌شوند.حتی یکی از پیشنهادها می‌تواند انتخاب اسباب بازی شانسی مناسب سن کودک باشد که با تنوع در رنگ و جذابیت‌ کشف باعث هیجان کودک و سرگرم شدن می‌شود

نکات مهم در هنگام خرید اسباب بازی نوزادان

اگر قصد خرید اسباب بازی برای کودک تازه متولد شده را دارید، نکات زیر می‌تواند برای شما مفید باشد:

اسباب‌بازی‌هایی را انتخاب کنید که به طرق مختلف قابل استفاده باشند

کودکان نوپا عاشق جداکردن، کنار هم قراردادن، بیرون‌کشیدن، اضافه‌کردن و ساختن هستند. پس باید گزینه‌هایی را انتخاب کنید که «پایان باز» داشته‌باشند، به این معنا که کودک شما بتواند بازی‌های مختلفی را با آن‌ها انجام دهد.

انتخاب اسباب بازی مناسب نوزادان

به‌دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که با فرزندتان رشد کنند

شاید تجربه خرید اسباب‌بازی‌هایی را داشته‌اید که فرزندتان دو روز با آن بازی می‌کند و دیگر دست به آن نمی‌زند. به‌همین دلیل بهتر است گزینه‌هایی را انتخاب کنید که در مراحل مختلف رشد کودک، باز هم برای او سرگرم‌کننده باشند.

اسباب‌بازی‌هایی را بخرید که کودک را به فعالیت تشویق می‌کند

کودکان نوپا علاقه زیادی به فعالیت‌های فیزیکی دارند. این فعالیت‌ها باعث قوی‌ترشدن و افزایش اعتمادبه‌نفس آن‌ها می‌شود. بنابراین این وظیفه شماست که به‌دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که به کودک شما کمک می‌کند تا تمرینات فیزیکی بیشتری انجام دهد.

نکات مهم در هنگام خرید اسباب بازی سیسمونی

هنگامی که می‌خواهید اسباب بازی نوزادان را برای سیسمونی انتخاب کنید، حتما به نکات زیر توجه کنید:

  • برچسب روی آن‌ها را بخوانید. این برچسب‌های هشداردهنده، اطلاعات مهمی در مورد نحوه استفاده از اسباب‌بازی و سن مناسب استفاده از آن را ارائه می‌دهند.
  • از خرید اسباب‌بازی‌هایی که دارای قطعات ریز هستند بپرهیزید. برای جلوگیری از خطر خفگی، مطمئن شوید که آن‌ها بزرگتر از دهان کودک شما هستند.
  • برای جلوگیری از آسیب به شنوایی فرزندتان، از خرید اسباب‌بازی‌هایی که صدای بلند تولید می‌کنند، خودداری کنید.
  • به‌دنبال گزینه‌هایی باشید که از مواد اولیه درجه یک ساخته شده و بهداشتی و غیر سمی باشند.

کودک در حال بازی با اسباب بازی

مناسب‌ترین اسباب بازی نوزادان، از تولد تا شش ماهگی

نوزادان دوست دارند به افراد نگاه کنند و آن‌ها را با چشمان خود دنبال کنند. آن‌ها چهره و رنگ‌های روشن را ترجیح می‌دهند. نوزادان مجذوب کارهایی می‌شوند که می‌توانند با دست‌ها و پاهایشان انجام دهند. آن‌ها دوست دارند سرشان را بلند کنند و به‌سمت صداها بچرخانند و هر چیزی را در دهانشان بگذارند.

بنابراین اسباب بازی نوزادان زیر شش ماه، می‌تواند گزینه‌هایی مثل جغجغه‌ها، حلقه‌های بزرگ، اسباب‌بازی‌های فشاردادنی، اسباب‌بازی‌های دندانی، عروسک‌های نرم، توپ‌های بافت‌دار، کتاب‌های پارچه‌ای و کتاب‌های حمام باشد.

اسباب‌بازی مناسب کودکان از شش‌ماهگی تا یک‌سالگی

نوزادان بزرگ‌تر معمولا می‌توانند حرکاتی مانند غلت‌زدن، نشسته حرکت‌کردن، خزیدن، بالا کشیدن و ایستادن را انجام دهند. آن‌ها نام خود و سایر کلمات رایج را درک می‌کنند، اشیاء پنهان را پیدا کنند و می‌توانند آن‌ها را داخل و خارج از ظروف قرار دهند.

پس اسباب‌بازی‌هایی مثل عروسک، وسایل نقلیه پلاستیکی و چوبی ‌چرخ‌دار، اسباب‌بازی‌های آبی، مهره‌های بزرگ، توپ‌، بلوک‌های نرم بزرگ و مکعب‌های چوبی، می‌توانند برای آن‌ها مناسب باشند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انتخاب اسباب بازی نوزادان و نحوه انتخاب آن‌ صحبت کردیم. اسباب‌بازی‌ها برای رشد کودک ضروری هستند. زیرا باعث می‌شوند که او با دنیای اطراف خود هماهنگ شود. با گذشت زمان، تعامل با اسباب‌بازی‌ها به کودک شما کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی، حل مسئله و عاطفی خود را توسعه دهد. بنابراین او از همان ماه اول زندگی به اسباب‌بازی نیاز دارد تا بتواند با دنیای اطراف تعامل داشته‌باشد و رشد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *