خدمات اسباب بازی شانسی

چگونه اسباب بازی‌ها به رشد عاطفی کودکان کمک می‌کنند؟

اسباب بازی‌ها علاوه بر اینکه یک وسیله سرگرمی برای کودکان می‌باشند، تاثیرات بسیار بالایی در هوش و افزایش رشد عاطفی کودکان کودکان میگذراند. در مقاله فواید اسباب بازی به این موضوع اشاره کردیم که این وسیله سرگرمی چقدر می‌تواند بر روی کودکان تاثیر مثبت بگذارد.

اسباب بازی‌ها راهی برای تاثیر گذاشتن بر روی احساسات کودک می‌باشند. آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که کودکان چقدر به وسایل بازی خود وابسته می‌شوند؟ کودکان به اسباب بازی‌های خود عشق و محبت می‌ورزند و در لحظات شادی و غم با آنها بازی می‌کنند. بنابراین محبتی که کودکان به اسباب بازی‌ها میکنند در واقع در حال ساخت خاطره دوران کودکی با اسباب بازی‌ها هستند.

همراه کردن والدین با اسباب بازی‌ها

کودکان این عادت را پیدا می‌کنند که دیگران را به دنیای بازی خود راه دهند. حتما دیده‌اید که داستان‌های خیالی که با اسباب بازی خود دارند را برای بزرگترها تعریف می‌کنند و یا نام افراد نزدیک خود را بر روی اسباب بازی‌ها قرار می‌دهند. این بخشی از همراه کردن ارتباط عاطفی خود با دیگران است که در صورت همراهی والدین روز به روز بیشتر می‌شود.

کودکان و اسباب بازی

 

کودکانی که ساعت‌ها مشغول بازی با اسباب بازی خود هستند، طبق تحقیقات انجام شده دوران کودکی سالم و شادتری را سپری می‌کنند و دنیای کوچکی از عواطف و احساسات بین آنها و اسباب بازی‌هایشان وجود دارد. حتما این موضوع می‌تواند در بزرگسالی تاثیر مثبت بر رشد عاطفی کودکان می‌گذارد. زیرا می‌توانند عواطف و احساسات را بهتر درک کنند.

نقش اسباب بازی‌ در رشد عاطفی کودکان

اسباب بازی‌ و بازی کردن با کودکان باعث رشد عاطفی کودکان می‌شود و اینکه باید اسباب بازی‌هایی در اختیار کودکان بگذارید تا بازی کردن با آن‌ها باعث افزایش خلاقیت و بهبود خلاقیت کودکان شود این اسباب بازی‌ها می‌توانند از بلوک‌های آجری لگو تا عروسک باشند. و بازی با آن باعث افزایش مهارت‌های اجتماعی و عاطفی کودکان می‌شود.

یکی دیگر از مهارت های دیگری که از بازی کردن به دست می‌آید توسعه و افزایش مهارت‌های حرکتی و شناختی است که علاوه بر رشد جسمی و حرکتی کودکان باعث شناخت دنیای پیرامون و مهارت حل مسئله می‌شود.

بهترین نوع اسباب بازی‌ها برای رشد عاطفی

همانطور که گفتیم کودکان با اسباب بازی‌های خود ارتباط عاطفی پیدا می‌کنند. فرقی ندارد مدل اسباب بازی ریز باشد یا یک مدل از اسباب بازی از دنیای انیمیشن‌ها. اما وب سایت today به معرفی چند مدل از اسباب بازی اشاره کرده است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

  • تخم مرغ‌های چوبی
  • بُرد گیم‌های مخصوص کودکان
  • چرخه‌های شانسی
  • مکعب‌های مخصوص کودکان
  • بازی‌های مرتبط با خانه سازی
  • و ..

شما چه نظری درمورد روابط عاطفی کودکان با اسباب بازی‌ها دارید؟ به نظر شما اسباب بازی کوچک برای کودکان مناسب است یا بزرگ؟ آیا والدین می‌توانند ارتباطات عاطفی فرزند خود را از همان کودکی پرورش دهند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *