خدمات اسباب بازی شانسی

بهترین برند اسباب بازی دنیا برای کودک من کدام است ؟

مجموعه ای از اسباب بازی

در مقایسه با قرون وسطی، تولیدات امروز برندهای اسباب بازی زمین تا آسمان تفاوت دارد. امروزه تنوع محصولات از اسباب بازی شانسی گرفته تا اسباب بازی الکترونیکی و هوشمند بسیار زیاد است و انتخاب بهترین برند اسباب بازی برای کودکان کاری دشوار است که با هم بررسی خواهیم کرد. نخستین شکل اسباب بازی به توپ‌های کوچک سفالی، سنگی و مرمر اختصاص یافته است. نخستین بار، توپ‌های مرمر کوچک در گورکودکی از شهر نقاده در مصر دیده شد. قدمت این سنگ‌های مرمر تقریباً به 4000 سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد.

در قرون وسطی، شکل و جنس اسباب بازی تغییر جزئی داشت. اسباب بازی قرون وسطایی شامل فرفره، توپ و لیوان و یویو از جنس چوب بود. پس از قرون وسطی، نخستین شکل عروسک ظهور یافت. در قرن هجدهم میلادی، تولید عروسک بسیار رواج داشت. ابتدایی‌ترین شکل عروسک به نحوی تولید می‌شد که انگار سر و بدنی از تکه‌ای چوب بیرون آمده بود.

روند شکل گیری برندهای اسباب بازی

امروزه با ورود اسباب بازی هوشمند به بازار، شکل تازه‌ای از مدل‌های مختلف اسباب بازی شکل گرفته است. اما صنعت تولید اسباب بازی در قرن نوزدهم پیشرفت چندانی نداشت. عمده پیشرفت صنعت اسباب بازی در چاپ بر روی کاغذ خلاصه می‌شد. از این رو، تولیدکنندگان کاغذ چاپی را بر روی سطح چوب چسبانیده و سپس، چوب را به قطعات پازل برش می‌دادند.

در قرن بیستم، برندهای اسباب بازی از منابع مختلفی برای تولیدات خود بهره بردند. بنابراین، انتظار می‌رفت که اسباب بازی شکل پیچیده‌تری پیدا کند. ماشین اسباب بازی و حیوان عروسکی به عنوان متداول‌ترین اسباب بازی در قرن بیستم محسوب می‌شد. ماشین اسباب بازی با الهام از بدنه اتومبیل و خرس عروسکی از روی ظاهر حیوانات واقعی تولید گردید.

مهم‌ترین تولید اسباب بازی در قرن بیستم به “تدی خرسه” اطلاق می‌گردد. نخستین بار، این خرس عروسکی از سوی شرکت اسباب بازی سازی آلمانی “استیف” تولید شد. تدی خرسه را به پاسداشت “تئودور روزولت”، رئیس جمهور امریکا، “تدی” نامگذاری کردند. اوایل قرن بیست و یکم، برندهای اسباب بازی برای هزارمین سال خرس عروسکی را تولید می‌کردند. نمونه بارز این خرس عروسکی خرس “بینی بیبی” به شمار می‌رفت که برچسب 2000 بر روی سینه آن گلدوزی شده بود.

بهترین برند اسباب بازی دنیا

بازی هایی که خلاقیت کودک را درگیر کند کدامند؟

بهترین اسباب بازی دنیا، اسباب بازی است که فکر کودک را درگیر نماید. در ابتدای امر این توضیح لازم است که والدین باید در انتخاب بازی و در نتیجه اسباب بازی مناسب سن فرزندان خود به شدت دقت نمایند. انجام بازی های خلاقانه توسط کودکان به رشد ذهن و همچنین داشتن اعتماد به نفس در بزرگسالی به آن ها بسیار کمک می کند. اینکه یک فرد در سنین بالاتر ایده های جالبی در رابطه با یک مسئله ارائه می دهد، نشانه این است که در کودکی خلاقیت او پرورش داده شده و چگونگی مدیریت مسائل را فرا گرفته است. بازی کردن در کودکان نقشی بسیار مهم برای تفکرات او در آینده دارد.
از جمله بازی هایی که والدین می توانند برای درگیر کردن خلاقیت کودک خود استفاده کنند عبارتند از :

• پیدا کردن تفاوت میان دو عکس
دو عکس شبیه به هم با تفاوت های جزئی روبروی کودک خود قرار دهید. کودکان سعی می کنند به جزئیات توجه کرده و در نهایت آنچه را که می خواهند بیان کنند.
• اجازه تقلید کردن را به کودک بدهید
تقلید کارها و رفتارهای بزرگتر ها توسط کودکان به آن ها این امکان را می دهد تا مهارت های لازم را بیاموزند.
• در انتخاب اسباب بازی مناسب بسیار دقت کنید
علایق کودکان نسبت به یک اسباب بازی در طول زمان ممکن است تغییر کند. همچنین علایق کودکان دختر و پسر به اسباب بازی های مختلف متفاوت می باشد. این روزها کودکان علاقه خاصی به اسباب بازی شانسی پیدا کرده اند. از همین رو با در نظر گرفتن تمامی این مسائل نسبت به خرید اسباب بازی مورد علاقه و مناسب فرزند خود اقدام نمایید. حتی خرید بهترین اسباب بازی دنیا اگر با علاقه فرزند شما یکی نباشد، برای او فایده ای ندارد.

وسایلی که کودک با آن ارتباط بگیرد کدامند؟

در زمان خرید اسباب بازی به عوامل مختلفی باید توجه کنید، قیمت، ایمنی اسباب بازی و مهمتر از همه سرگرم کننده بودن اسباب بازی نکاتی هستند که در هنگام خرید باید به آن ها دقت کنید.
انتخاب اسباب بازی هایی مانند خمیر بازی، مدادهای رنگی، کتاب های قصه و غیره به رشد قوه تخیل کودک شما کمک کرده و رشد خلاقیت کودک را به همراه دارند. می توانید با توجه به علاقه کودک خود به شخصیت های کارتونی لباس مناسب با آن ها را تهیه کنید. همچنین می توانید از لباس هایی مانند لباس پلیس، پرستاران و یا فضانوردان نیز استفاده کنید. فواید اسباب بازی برای کودکان با ویژگی های ذکر شده می تواند به شخصیت پردازی کودکان کمک شایانی بکند.

کودک در حال بازی

اسباب بازی هایی با رویکرد بازی گروهی چیست ؟

امروزه به والدین توصیه می شود تا کودکان خود را به انجام بازی های گروهی تشویق کنند. انجام اینگونه بازی ها به کودک همکاری، تعامل با دیگران و دوستیابی را آموزش می دهد. بازی های گروهی چیزهایی به کودک شما آموزش می دهند که حتی داشتن بهترین اسباب بازی دنیا و استفاده از آن به صورت انفرادی هم آن ویژگی ها را ندارد. از همین رو اسباب بازی های بسیاری را می توان  یافت که مناسب بازی های گروهی کودکان می باشد.

توجه به این نکته نیز مهم است که هر کودک رویکردی مختلف در رشد خود دارد و مهارت های اجتماعی هر کودک با دیگری متفاوت می باشد. انتخاب بازی گروهی مناسب، به کودک کمک می کند تا مهارت های اجتماعی لازم را فرا گیرد. اسباب بازی هایی مانند لگو این امکان را به کودک می دهد تا با همکاری همسالان خود یک بازی گروهی را انجام داده و از نتیجه آن رضایت داشته باشد.

اسباب بازی برای تقویت مهارت اجتماعی چگونه است؟

همانطور که گفته شد اسباب بازی های مختلفی برای رشد مهارت های اجتماعی کودکان وجود دارد. امروزه والدین می توانند بهترین اسباب بازی دنیا را جستجو کرده و با توجه به ویژگی های آن نسبت به خرید اسباب بازی مناسب برای فرزند خود اقدام نمایند.

انجام بازی های گروهی به شکل گیری شخصیت در کودک کمک می کند. از همین رو انجام بازی هایی مانند لگو برای کودکان می تواند شخصیت اجتماعی آن ها را تقویت کرده و حس تعامل و همکاری را در آن ها بپروراند. از دیگر بازی های گروهی که می توانید برای کودک خود در نظر بگیرید می توان به، شطرنج و بورد گیم ها اشاره کرد که علاوه بر گروهی بودن ذهن کودک را نیز به چالش خواهند کشید. بازی هایی که نام برده شد را والدین نیز می توانند با کودک خود انجام دهند زیرا نه تنها خسته کننده نبوده بلکه باعث ایجاد هیجان نیز در کودک می شود.

لوگو برندهای اسباب بازی

برندهای بزرگ تولید کننده اسباب بازی

امروز برندهای اسباب بازی در سراسر جهان توانسته‌اند اسباب بازی‌ها را در انواع، ابعاد و مدل‌های‌ مختلفی تولید و عرضه نمایند. در این راستا، برخی برندها از طریق توسعه قدرت تخیل و خلاقیت و بعلاوه، تجسم تصویر آینده در کودکان به موفقیت بزرگی دست یافته‌اند. در ادامه، به معرفی محبوب‌ترین برندهای صنعت اسباب بازی در جهان خواهیم پرداخت. 

لِگو (LEGO)

نخستین بار، شرکت خانوادگی دانمارکی “لگو” در سال 1932 میلادی تاسیس شد. لگو با هدف تسریع روند یادگیری و به کارگیری هوش و منطق در کودکان آجرهای به هم پیوسته را تولید کرد.لگو جزء بهترین برندهای اسباب بازی است. این برند اسباب بازی بر این باور است که بازی با آجرهای اتصال شدنی کودکان را به بزرگ‌ترین ساختمان سازان آینده تبدیل می‌کند.

فیشر پرایس (Fisher Price)

“فیشر پرایس” از قدیمی‌ترین و در عین حال، محبوب‌ترین برندهای اسباب بازی در امریکا و سراسر جهان محسوب می‌گردد. کودکان در رده سنی مختلف شامل 0 تا 6 ماه، 6 تا 9 ماه، 9 تا 12 ماه و 12 ماه به بالا قادرند از محصولات این شرکت اسباب بازی امریکایی بهره ببرند. فلسفه شرکت فیشر پرایس ایجاد سرگرمی، شکوفایی خلاقیت، فعالیت ذهن و تسریع یادگیری است.

نِرف (Nerf)

“نِرف” به دلیل تولید انواع سلاح از معروف‌ترین برندهای اسباب بازی در سطح دنیا شناخته شده است. این شرکت اسباب بازی مهمات را با استفاده از فوم نرف تولید می‌کند. نِرف با هدف از بین بردن نیروی اهریمنی و ساخت دنیای بهتر انواع تفنگ، مسلسل و تیر و کمان اسباب بازی را تولید و عرضه می‌کند. این شرکت اسباب بازی از دهه 90 میلادی تا به حال همچنان به یک شعار پایبند مانده است: “یا نِرف یا هیچ چیز!”

هات ویلز (Hot Wheels)

ماشین‌های اسباب بازی هات ویلز جزئی از اسباب بازی ریز و ملزومات شانسی به شمار می‌روند. بنیانگذاران “ماتل” با بهره گیری از طراحان اتومبیل جنرال موتورز، کرایسلر و فورد توانستند اولین مجموعه از ماشین‌های هات ویلز را ارائه بدهند.

رقم بالای فروش هات ویلز نشان داد که این محصولات تنها مختص پسران جوان نیست. دختران هم خواهان جمع آوری این ماشین‌های نقلی و بامزه هستند. علاوه بر این، بسیاری از بزرگسالان به عنوان کلکسیونر مشتاق جمع آوری این اسباب بازی هستند. برخی مردان 50 و 60 ساله حاضرند هزاران دلار برای تکمیل کلکسیون خود خرج کنند!

اسباب بازی اموزشی

مکعب روبیک (Rubik's Cube)

اولین بار، “ارنو روبیک” اهل مجارستان مکعب روبیک را اختراع کرد. این مخترع در رشته مجسمه سازی و معماری تحصیل کرده است. مکعب روبیک در سال 1974 وارد قفسه فروشگاه‌های اسباب بازی شد. در ابتدا، روند فروش مکعب روبیک بسیار کند بود. اما، تا پیش از سال 1983 حدود 100 میلیون دلار از این اسباب بازی فکری به فروش رسید. امروز این بازی فکری طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. طرفدارانی که همدیگر را برای حل یک معما به یک چالش سرعتی فرامی‌خوانند!

این روزها برندهای بزرگ اسباب بازی در حال تولید اسباب بازی‌هایی هستند که بتوانند وسیله سرگرمی برای کودکان باشند و باتوجه به رشد و دسترسی زیاد کودکان به لوازم تکنولوژی مانند کار سختی در این امر دارند. وب سایت ارشک بنیامین نیز به عنوان تولید کننده اسباب بازی شانسی و پخش عمده لوازم شانسی آماده دریافت سفارشات مشتریان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *